Uluslararası Çocuk ve Ergen Travma Kongresi

KONGRE TARİHİ
26 Şubat - 28 Şubat 2021

KONGRE ŞEHRİ
Çeşme, İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Altın Yunus Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
egedencocuktravmakongresi.com
DAVET
Çocuk ve Ergenlerde Travma Konusuna İlgi Duyan Değerli Meslektaşlar ve Gönüllüler;

Dünya genelinde ve Türkiye’de çocuk ve ergenlerde ruhsal travma yaşantıları ve bunların etkileri konusundaki bilgi birikimi ve farkındalık giderek artmaktadır. Bu önemli alana artan ilgi ve çalışmaların sonucunda, travmaya yönelik müdahale/önleme programları ve çocukları-ergenleri travma durumlarında güçlenerek büyümeye teşvik edecek girişimler de önem kazanmaktadır.

Bizler EGEDEN Çocuk ve Travma Vakfı ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ana Bilim Dalı işbirliği ile Çocuk ve Ergenlerde Travma konusunda “Güçlenerek Büyümek” temalı bir kongreyi düzenlemeye giriştik. 26-28 Şubat 2021 tarihlerinde Çeşme/ İzmir’de gerçekleşecek olan bu kongreye çeşitli disiplinlerden araştırmacı, uygulamacı ve gönüllüleri, bu konuda çalışanları, ilgi duyanları, bilgilenmek isteyenleri davet etmek istiyoruz. Hep birlikte konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak, yapılan çalışmaları paylaşmak ve bu konuda birlikte gelişmek temel amacımız. Kongre ana programında Dünyada ve Türkiye’de konuya derin emek veren araştırmacı ve uzmanlar yer alacak ve çalıştaylar yürütülecektir. Ayrıca sizlerden gelecek konuyla ilgili serbest sözel bildiri, panel (sempozyum), poster bildiri önerileri ile programımızın zenginleşeceğini ümit ediyoruz. Egeden Çocuk ve Travma Topluluğu Çocuk komisyonunun ve mentör anne programının çalışmaları ve Egeden Çocuk ve Travma tez ödüllerinin takdiminin de yer alacağı kongre programını sanatsal ve sosyal etkinliklerle zenginleştirmek düşüncesindeyiz.

Kış mevsiminin sonunda, Çeşme Altınyunus Otel'de, İzmir' imizin doğal güzellikleri içinde gerçekleşecek bu kongrede birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarız.

Prof. Dr. Figen ÇOK
Egeden Çocuk ve Travma Vakfı
Kongre Eşbaşkanı

Prof. Dr. Müge TAMAR
Egeden Çocuk ve Travma Vakfı
Kongre Eşbaşkanı

Prof. Dr. Tezan BİLDİK
Ege Üni. Tıp Fakültesi Çocuk Ergen
Ruh Sağ. ABD Bşk.
Kongre Eşbaşkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin