6. Ulusal Cerrahi Onkoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
09 Haziran - 12 Haziran 2021

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE YERİ
HiltonSA Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.cerrahionkoloji2021.org
DAVET
Tüm kanser cerrahlarına selam olsun,

Tümörün başkalaşım geçirdiği, kendi evrimsel sürecini hızlandırdığı yıllardayız. Genlerimizi, immün sistemimizi, metabolizmamızı ve hormonlarımızı bize karşı kullanarak güç gösterisi yaptığı dönemdeyiz. ANCAK… Artık bizler sadece kanser ameliyatı yapan cerrahlar değil, kanser hastasını yöneten geniş bir ekibin paydaşlarıyız. Cerrahi alanındaki tüm yenilik ve gelişmeleri, kanser alanındaki tüm yenilik ve gelişmelerle harmanlama zamanı geldi. Cerrahi Onkoloji Derneği son ulusal kongresini 2011'de yaptı. Şubat 2019'da Adana' da düzenlediğimiz sempozyumda enerjimizi, sinerjimizi, heyecan ve motivasyonumuzu gördük. Bundan aldığımız cesaret ile 9 yıl aradan sonra ulusal kongremizde birlikte olacağız.

Kongrenin ilk günü düzenleyeceğimiz kurslar ile farklılık yaratmayı planlıyoruz; Deney hayvanları laboratuarımızda domuzlar üzerinde tüm kursiyerlerin aktif olacağı PEG ve laparoskopik kolorektal cerrahi/laparoskopik anastomoz kursları, Kursiyerlerin canlı ameliyatlara eşlik edeceği onkoplastik meme kanseri ve tiroid kanseri sinir monitörizasyonu kursları, Kursiyerlerin aktif katılacağı canlı ameliyatlı robotik cerrahi kursu, Rektum kanserinde anorektal USG kursları, Temel onkoloji ve Whipple kursları olacaktır.

Kongre formatımız; genel salon, masterclass salonları ve hemşirelik salonu olarak planlandı. Kanser tedavisindeki tüm paydaşlarımız başta medikal onkoloji grubu olmak üzere bizlerle birlikte tartışmalarda ve sunumlarda yer alacaklardır. Masterclass salonlarında konsensus toplantıları düzenlemeyi ve çıkan sonuçları "Konsensus Raporları"olarak yayınlamayı planlamaktayız. Haziran 2021'de bekliyoruz, onur duyarız, siz olmaz iseniz 1 eksik olacağız...

Prof. Dr. Cem Kaan PARSAK
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin