24. Uluslararası Bizans Çalışmaları Kongresi

KONGRE TARİHİ
23 Ağustos - 28 Ağustos 2021

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.byzcongress2021.org
DAVET
“Bizans - Uygarlıklar Arasında Köprü”

Bizans, uzun siyasi sürekliliği, topraklarının genişliği, coğrafi konumu ve zengin kültürel geleneği ile farklı tarihsel dönemleri, coğrafyaları ve kültürleri zamanda ve mekânda birbirine bağlayan bir köprü işlevi görmüştür. Bizans, antik çağ, ortaçağ ve erken modern dönemler arasında geçişi sağlamış; Akdeniz havzası, Avrasya ve Yakın Doğu’ya ait unsurları almış, benimsemiş ve aynı zamanda kendine has yenilikçi öğelerle harmanlamıştır. Bunun yanı sıra farklı coğrafi ve kültürel alanları politik, ekonomik, maddi ve kültürel ağlarla bağlayan önemli bir merkezdir.

“Bizans - Uygarlıklar Arasında Köprü” ana teması etrafında gerçekleştirilecek 24. Uluslararası Bizans Çalışmaları Kongresi’nin amacı, Bizans’ın bu tarihsel rolünü incelemektir. Aynı zamanda, Bizans çalışmalarında disiplinler arası kopuklukları gidermeye yönelik önerilere önayak olma ve farklı çalışma alanları ile diyaloğu güçlendirme arzusundadır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin